CodeCon
CodeCon

IT konferencia od vývojárov pre vývojárov

Komix Slovensko predstaví ako na inverznú kinematiku a implementáciu rehabilitácie po CMP

Komix Slovensko predstaví ako na inverznú kinematiku a implementáciu rehabilitácie pre pacientov po CMP – Cievnej mozgovej príhode

Sme Komix Slovakia, dcérska firma českého SW house a poskytujeme vývoj komerčného softvéru s osobným prístupom. Ponúkame riešenia a služby pre zákazníkov nielen z automobilového a leteckého priemyslu, ale aj v oblastiach zdravotníctva či digitálnej transformácie, IoT, virtuálnej reality a mobilné aplikácie.

Zameriavame sa na spokojnosť používateľov a zákazníkov, to znamená – byť chápavý a flexibilný, a prispôsobiť sa vývojovému procesu. Sme tu, aby sme zrealizovali nápady, bez ohľadu na platformu, potrebný technologický balík alebo veľkosť projektu.

Dynamika, flexibilita, transparentnosť, autentickosť, sústredenie a tímová práca sú v našej DNA.

Pre CodeCon sme si pripravili prezentáciu projektu vo virtuálnej realite, kde Tomáš KubinecMarek Murín predstavia implementáciu rehabilitácie pre pacientov po CMP – Cievnej mozgovej príhode, dokonca s prepojením na najnovšie technológie, konkrétne na Hololens 2.

Vďaka virtuálnej realite je možné vytvoriť simulačné prostredie, ktoré môže pomôcť pacientom pri zlepšovaní ich funkčnosti a zotavovaní sa z rôznych zranení alebo ochorení. Pacienti môžu teda precvičovať rôzne pohyby a zručnosti, ako napríklad chôdzu, zdvíhanie predmetov, otáčanie hlavy a iné. Simulácia môže byť prispôsobená konkrétnym potrebám a schopnostiam pacienta, čo umožňuje individuálny prístup k rehabilitácii. Vďaka tomu môže rehabilitácia fungovať v pohodlí domova a môže byť dostupnejšia širšiemu spektru pacientov.

Táto aplikácia poskytuje rôzne možnosti cvičenia a ukladá pozície, ktoré sa používateľovi podarilo dosiahnuť, čo sa ďalej využíva na vyhodnocovanie úspešnosti danej cvičebnej metodológie. My sa pozrieme konkrétne na jednu časť tejto aplikácie a teda na to, ako aplikovať inverznú kinematiku v prostredí Unity na rozpohybovanie, resp. animáciu avatara reprezentujúceho cvičiaceho a ukážeme prepojenie aplikácie na Cloud kvôli ukladaniu dát z cvičenia.

Streenshot_VR.png


Po konferencii CodeCon nás čaká séria meetupov, kde si jednotlivé technologické aspekty preberieme do hĺbky. Ak vás téma virtuálnej reality či Hololens 2 zaujíma, zastavte aj v našom stánku na poschodí.